Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 15
içinde ,

Kanlı Ay Tutulması Nedir ?

Kanlı Ay Tutulması Nedir ?

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 16

Kanlı ay tutulması çok dikkat çeken ilginç olaydır. Ay’dan gelen renkli ışıklar her zaman mavidir fakat bu olayda ise mavi ışık yerine yansıyan ışığın kırmızı renkte olmasıdır. Mavi renkte ışık dalgaları ilk süreçte kısa dalgalar olur. Daha sonrası ise kısa dalgalar uzar.

Kısa dalgalar uzayınca ise ay dolunay şeklinde olur ve kırmızı renkte ışık saçar. Kırmızı renkte ateş şeklinde ışık saçmasından kaynaklı olarak kanlı ay tutulması olarak tabir edilir.

Kanlı Ay Tutulması Dünya’nın gölgesinin Ay’ı tamamen karanlıkta bırakması ile tam Ay Tutulması’nın yaşandığı zaman gerçekleşir ve bu sebeple Ay kırmızı renk görünür. Normalde Ay, Dünya etrafındaki turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 gün içinde de döngüsünü gerçekleştirir. “Kanlı Ay” sadece Ay’ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında gerçekleşebilir.

Kanlı Ay Tutulması Nedir ?

Kanlı ay tutulması Ay ve Güneş gezegenin yörüngesinin değişmesi ile gerçekleşmektedir. Kanlı Ay tutulması hakkında birçok film’de yapılmıştır. Kanlı ay tutulması olarak adlandırılan bu olay kulağa korkunç gibi görünse de Güneş ışınları kaynaklı bir rolaydır aslında. Güneş ışınlarının atmosferden geçerek dalga boylarına erişerek güneşin renk değiştirmesi olayıdır.

Kanlı Ay Tutulmasının Özellikleri ?

Kanlı Ay Tutulması Dünya’nın gölgesinin Ay’ı tamamen karanlıkta bırakması ile tam Ay Tutulması’nın yaşandığı zaman gerçekleşir ve bu sebeple Ay kırmızı renk görünür. Normalde Ay, Dünya etrafındaki turunu yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29.5 gün içinde de döngüsünü gerçekleştirir. “Kanlı Ay” sadece Ay’ın Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında gerçekleşebilir.

Kanlı Ay Tutulması Etkileri

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 17

Kanlı ay tutulması etkileri aşağıdaki gibidir. Kanlı ay tutulması 60 yıldır gerçekleşen insanlık tarihin en ilgi çekici olan olayıdır. Ay Dünya üzerine en yakın konumda olur.

  • Kanlı ay tutulması en fazla uzun süren ve astrolojiyi değiştirecek olan tutulmadır.
  • Ay yörüngesi değişir.
  • Dünya ile ay arasında 455 km iniş gözlemlenir
  • Bazı merkezi noktalarda duruş gösteren astrologlar tarafından kanlı ay tutulması izlenebilir.
  • Ay sabit kalır  ve güneş kırmızı renkli ateş şeklinde büyük boy dalgalı ışıklar saçar.
  • Stabil olarak güneş dalga boyları çok fazla uzar.
  • Çıplak gözle bakılan güneşe ilgili tutulma olduğu zaman çıplak gözle bakamayız.

Kanlı Ay Tutulması Astroloji

Kanlı ay tutulması en fazla uzun süren gök olayıdır. Tutulma sonrası burçlar değişimi ile birlikte ; astrolojiyi değiştirecek olan süreçler meydana gelebilir. Güneş gezegenine yaklaşan Ay değişim süreçlerinde burç ve astrolojik hareketlilikler meydana gelir. İlgili olayda Güneş çok daha parlak ve her zamankinden ışıklı gözükür. Canlı çıplak gözle izlenmesi neredeyse imkansızdır. Güneş en parlak hali ile karşımıza çıkar. Ayrıca Ay tutulması sonrası fark edilen güneşin üç parçaya ayrılmış halidir. Gerçekten çok ilgi çekici ve sıra dışı görünüm ile karşımıza çıkar.  Kanlı ay tutulması olarak bilinen ilgili olay bazı ülkelerde süper ay tutulması olarak rabir Eliptik yönü olan Ay’ın Dünya’ya olan mesafesi kısa sürede değişir. Burçlar güneş ve dünya üzerinde değişebilir. Gezegenlerin yönleri burçları çok fazla belirleyen etkendir.

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 18

Kanlı Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor ?

Ünlü Astrolog Filiz Özkol ve Yeşim Arpat  kanlı ayın burçlara etkisinin nasıl olacağını açıkladı. Burç yorumları ;

KOÇ

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 19

Filiz Özkol: Tutulma koçlarda boşanmalara neden olabilir. Ben merkezci davranarak bencilleşebilirler. İŞ ve Evlilik oratğıyla yaşabilecek sorunlar söz konusu. Duygusal patlamalara dikkat. Özgürleşme ve yeni kararlar alma dönemi.

Yeşim Arpat: Dış görünümünüzü ve kendinizi ifade etme biçiminizi değiştirmeniz gerektiğinin farkına varıyorsunuz. Hayata bakış açınızı değiştirmeli, daha sosyal ve talepkar olmanın yollarını bulmalısınız.

Boğa

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 20

Filiz Özkol: Boğaların hayatları ile ilgili yeni bir dönem başlıyor. İçsel enerjileri ve farkındalıkları artıyor. İş hayatınızda yaşadığınız yanlışlıklar artık sona eriyor. Değerinizin anlaşılması için evrenden yardım geliyor.

Yeşim Arpat: Ruhsal yönünüzü güçlendirmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Başkalarına yardım etmeniz, fedakarlıklarda bulunmanız gerekebilir. Sizden şimdiye kadar gizlenmiş sırlar açığa çıkabilir ve öğrendiğiniz şeyler sizi şaşırtsa da bunlara üzülmemelisiniz.

İkizler

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 21

Filiz Özkol: Geçmişle ilgili sorunları ortaya çıkabilir. Elektronik eşyaları bozulabilir. Aynı zamanda Yönetici gezegenleri Merkür de retro yapıyor. Aksilikler canlarını sıkacaktır. İletişim kopukluğu özel hayatlarında sorun yaşatacaktır.

Yeşim Arpat: Dostluklar sizin için çok önemli olsa da kırılmış dostluk ilişkileriyle daha fazla oyalanmamalı, gerekirse bu ilişkileri bitirmelisiniz. Sağlam dostluklarınıza ise daha sıkı sarılmalısınız. Onlardan sürpriz destekler de görebilirsiniz. Hayattaki ideallerinizi tekrar gözden geçirmeli, bu ideallerin sadece sizin yararınıza göre değil, başkalarına da yararlı olacak şekilde yeniden kurgulamalısınız.

Yengeç

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 22

Filiz Özkol: Özel ve iş hayatları önem kazanıyor. Eski sevgililer ortaya çıkacak. Sırlar çok önemli. Rakiplerle başları derde girebilir. Yanlış sarf edilen bir kelime emek verilen bir işin sonunu getirebilir. Duygular değil mantık önem kazanmalı.

Yeşim Arpat: Kariyeriniz beklenmedik biçimde yön değiştirebilir. Çok değişik yeni sorumluluklarınız olabilir. Başkalarına karşı tavırlarınızı da yeniden gözden geçirin. Etrafınıza nazik olun, çevrenizdekileri daha az yönetin, onlarla daha samimi olun. Patronluk taslıyorsanız bunun acısını sizden çıkarabilirler. Yöneticilerinizle tartışmaya meyiliniz var. Olayların büyümemesine dikkat edin.

Aslan

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 23

Filiz Özkol: Korku ve endişeleri geride bırakmalılar. Sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Özellikle iskelet sistemleri önem kazanacak. Kendilerine güvenmeyi öğrenmek zorundalar. Bazı dostlarının oyununa gelebilirler. Yüzleşmeyi yaşayacaklar.

Yeşim Arpat: Sık seyahat etmeniz ve yeni şeyler öğrenmenizi gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Tek yönlü ve sabit bakış açılarınızının hepsine yakında elveda demeniz gerekecek. Daha maceracı olmalı, yeni deneyimlere açık olmalısınız. Özgürlüğünüzü talep etmekte ısrarcısınız.

Başak

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 24

Filiz Özkol: İstedikleri mülke kavuşuyorlar. Hayatlarında kendilerine eşlik eden kişilerin olanaklarından faydalanacaklar. Eski kırgınlıkları ve kalp acılarını geride bırakma konusunda evrenin sesine kulak vermeliler.

Yeşim Arpat: Geçiminizi başkalarının sağlaması gerekebilir. Başkalarından gerektiğinde destek de alabilmelisiniz. Zaten başkalarının desteğiyle geçiniyorsanız kendi başınızın çaresine bakmanız gerekebilir. Gereksiz yere biriktirdiğiniz ne varsa, hepsini atmanız, onlardan vazgeçmeniz gerekebilir.

Terazi

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 25

Filiz Özkol: İş hayatlarıyla ilgili yeni planlamalar yapacaklar. Bazı iş arkadaşlarının gerçek yüzlerini görecekler. Düşmanlarının sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalacaklar. İlişkilerinde devam eden sorunları yüzleşerek çözecekler.

Yeşim Arpat: Sevdiklerinizle ilişkileriniz test edilecek. Agresif tavırlarınız yüzünden etrafınızdakileri kırabilirsiniz. Bekarsanız aniden evlenmeye karar verebilirsiniz. Sorunlu bir beraberliğiniz veya ortaklığınız hızlı bir biçimde sona erebilir.

Akrep

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 26

Filiz Özkol: Aşk hayatlarında yeni bir dönem başlıyor. Sorunlu bir ilişki varsa bitebilir. Bazı akrepler evlilik ve beraberlik kararı alacaklar. Karlı yatırım ve ortaklıklar onları bekliyor. Anlık öfkelerin akışı onlara zarar verebilir. Başlangıç ve bitişler onları bekliyor.

Yeşim Arpat: İşinizi değiştirebilirsiniz veya iş yerinizde beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. İşinize dair memnuniyet hisleriniz değişebilir. Yediğinize içtiğinize dikkat etmenizi ve daha aktif bir yaşam sürmenizi gerektiren sağlık alarmları çalabilir.

Yay

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 27

Filiz Özkol: Şüpheci yaklaşımlarınız dost kaybına neden olabilir. Geçmişte zararı dokunmuş kişiler de ders vermek fırsatları karşılarına çıkacak. Kontrollü gitmeleri şart. Dostluklar ve onlarla yapılan işbirlikleri önem kazanacak.

Yeşim Arpat: Daha eğlenceli ve daha hafif olmalısınız. Ağır ve ciddi mevzulardan uzak durmak isteyeceksiniz. Hobilerinize daha çok vakit ayıracaksınız. Ani bir gönül ilişkisinin başlaması çok mümkün. Çocuklarınızla daha çok ilgilenmenizi gerektiren durumlar da ortaya çıkabilir.

Oğlak

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 28

Filiz Özkol: Geçmişi geride bırakmanın zamanı geldiğini anlıyorlar. Aşklarına sahip çıkacaklar. Önemli konuları ele alacaklar. Hayata artık pozitif bakmak isteyecekler. Cesaret isteyene işlerin sorumluluğunu almaktan çekinmeyecekler.

Yeşim Arpat: Aileyle ve ev halkıyla ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Onlarla fazla içli dışlıydıysanız araya mesafe koymanız gerekebilir. Aranız zaten mesafeliydiyse biraz daha yakınlaşmanız gerekebilir. Önemli olan dengeli bir ilişki kurabilmek. Aniden evinizden taşınmanızı veya evinize tadilat yapmanızı gerektiren durumlar da ortaya çıkabilir.

Kova

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 29

Filiz Özkol: Yeni iş teklifleri onları bekliyor. İmza atarken dikkatli olmaları gerekiyor. Yaşam alanları daralabilir ve eksilme riski yaşayabilirler. Eşin iş durumları ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Geçmişle ilgili yüzleşmeler ortaya çıkabilir.

Yeşim Arpat: Üzerinde uzun zamandır uğraştığınız projeler sonlanmadan bitebilir, yerine yepyeni projelere başlayabilirsiniz. Bu esnada biraz cesaretiniz kırılabilir. İletişimi ve seyahati bol, oldukça plansız ve son dakikada yeni işlerin ortaya çıkabildiği bir altı ay sizi bekliyor. Sebebini bilmediğiniz iç huzursuzluklarınız ve endişeleriniz de artabilir. Yeni iletişim aletleri veya bir araç satın alabilirsiniz.

Balık

Kanlı Ay Tutulması Nedir ? 30

Filiz Özkol: Olumlu bir etkileşim onları bekliyor. Hayallerini gerçekleştirecekler. Finansal konularda yenilenme söz konusu. Hayatın akışı içinde sürpriz oluşumlar onları bekliyor. Toplantılar ve organizasyonlar onları bekliyor.

Yeşim Arpat: Beklenmedik bir harcama yapmanız bütçenizi zorlayabilir. Belki de beklediğiniz bir ödemeden mahrum kalabilirsiniz. Gelirinizle ilgili bu gelişmeler başlarda sizi endişelendirse de sonradan çaresine bakacaksınız.

Konu Hakkında Diğer Makalemiz

Kanlı Ay Tutulması Nedir ?

Yazar Erdem TAYYIPOĞLU

Dünyadaki en büyük güç bilgidir.

İçerik Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir