Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 15
içinde

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler

Telekinezi ve Telepati ile ilgili Filmler

| Powder (Harika Çocuk)

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 16

Henüz doğmamışken annesinin karnında bir yıldırım çarpması sonucu elektrilenmeyle dünyaya gelen ve en zeki çocuk olan Powder, olay sonrasında annesinin ölmesiyle ve babasının reddetmesiyle yıllar boyunca tek başına büyük annesi ve babasıyla yaşamıştır. Büyük annesi ve babasının ölmesiyle beraber bir şerif kendisini farkeder ve liseye başlatır. Okulda Pudra lakabıyla tanınır. Bunun sebebi yüzünün bembeyaz olmasıdır.

| Telekinezi

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 17

İrlanda’nın gözlerden uzak bir kasabasında yaşayan 11 yaşındaki Neve, ailesinin ve küçük kardeşinin hunharca öldürülmesine tanık olur. Bu kanlı katliamdan geriye kalan tek kişi küçük Neve olur. Olayı soruşturmaya gelen polisler olayın sorumlusu olarak kanlı eylemler gerçekleştiren bir çeteden şüphelense de Neve’in tanık olduğu gerçekler bambaşkadır. Neve, bu katliamı evin içerisindeki nesnelerin gerçekleştirdiğine tanık olmuştur.

Ne var ki başta polis olmak üzere kimseyi inandıramaz. Ağır bir travma geçiren kızı evlerine alan komşuları Nat ve Lucas iyileşmesi için yardımcı olmaya çalışırlar. Ancak Neve’in tanık olduğu lanet burada da peşini bırakmaya niyetli değildir. Don’t Look Back (2009) filminin yönetmeni Marina de Van’ın yazıp yönettiği filmin başrollerini Padraic Delaney, Robert Donnelly ve Charlotte Flyvholm paylaşıyor.

| Sihirbazın Çırağı

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 18

Balthazar Blake, Manhattan modern dünyasında usta bir sihirbazdır ve şehri Maxim Horvath’tan korumaya çalışmaktadır. Bunu yalnız yapamayacağı için Dave Stutler’ı yanına alır ki bu adam, ilk bakışta ortalama bir tiptir. Ancak kendisinin, isteksiz hamisi gibi gizli potansiyeli vardır. Dave, ona sihirbazlık sanatına dair her türlü eğitimi verir. Sonrasında bu iki benzemez ortak, Horvath ve karanlığın güçleri, ortalığı talan etmeden önce onları durdurmak zorundadırlar. Bu sırada Dave, hayalindeki kız olan Becky’nin kalbini kazanmanın da mücadelesini vermek durumundadır.

| Scanners ( Tarayıcılar )

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 19

Tarayıcıların Dünyasına Hoş Geldiniz.Telekinetik güçleri olan bir insan ırkı….Korku artık beyninizde! Güçlerini inanılmaz bir biçimde kullanabilen bir Tarayıcı ‘normal’ insanlara karşı kanlı bir savaşa girince Cameron Vale onu bulmak üzere yollara düşer. Ancak Vale tecrübesizdir ve bir diğer tarayıcı ile savaşmak ürkütücü bir ölümle karşı karşıya kalma riskini de beraberinde getirir…Vale adeta aklını yitirmiş güç delisi karşıtını alt edebilecek mi? Kesin olan bir tek şey var: ‘Tarayıcılar tüylerinizi ürpertecek, yüreğinizi ağzınıza getirecek, yine de gözlerinizi ekrandan ayıramayacaksınız.

| Ruhların Kaçışı

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 20

Ruhların Kaçışı, Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından biri. Film, küçük Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınmalarıyla açılır. Yolculuk esnasında yolda gördükleri bir tünele dikkat eden aile, tünelin içerisinden geçtiklerinde karşılaştıkları fantastik dünyanın içerisinde büyülenirler. Ancak bu kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır, bu büyü kısa bir zaman sonra bozulacaktır.

Ailesini kaybeden küçük Chihiro, babasını kurtarmak için korku dolu bir maceraya atılacaktır.Animasyon türünün en önemli örneklerinden biri olan film, 75. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon dalında Oscar’a; 52. Berlin Film Festivali’nde ise Altın Ayı ödülüne layık görülmüştür. Film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekoru elinde tutuyor.

Telekinezi ve Telepati ile ilgili Diziler

| Charmed

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 21

Üç kızkardeş olan Piper, Prue ve Phoebe tavan arasında buldukları Gölgeler Kitabı’ndaki sihirli sözleri okuyunca, atalarından miras kalan cadılık güçlerini de ortaya çıkarmış olurlar. Üç kardeşin de birbirinden farklı yeteneklerinin ortaya çıkması ile Halliwell kardeşler şeytani varlıklara karşı savaşmaya başlarlar..

| Sana Bir Sır Vereceğim

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 22

Sonunda bizim de olağanüstü güçlere sahip, sıradışı bir ailemiz oldu. Zihin okuyan, düşünce gücüyle nesneleri hareket ettiren çocuklar, görünmez olabilen bir delikanlı, ürettiği elektrik yüzünden sevdiği insana bile dokunamayan bir genç kız.. Sana Bir Sır Vereceğim, özel güçlere sahip olan gençler ve onların aileleri ile olan ilşkilerini ekrana getirecek olan fantastik bir yaz dizisi.

| Bellieve

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 23

Çeşitli doğaüstü güçlere sahip olan Bo, 2 yaşından beri kendisinde olan değişikliğin farkında ancak bu özel yeteneklerini kontrol edememektedir. Gerçek İnananlar isimli küçük bir grup tarafından büyütülen Bo’nun hayatı, onun yetenekleri kullanmak isteyenler tarafından tehlikeye girince grup, çareyi Bo’ya bir koruma ayarlamakta bulur.
Koruması Tate ve 10 yaşındaki Bo, peşlerindekilerden kaçmak için şehir şehir dolaşmaya başlarlar.

Telekinezi ve Telepati ile ilgili Kitaplar

| Meditasyon- James Hewitt

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 24

Meditasyon, insanın ruhsal gelişiminde son derece etkin bir araç olarak kullanabileceği bir yöntemdir.
Bu kitap. Tek bir ekole bağlı kalmadan, değişik meditasyon yöntemlerini incelemekte ve bunların denenerek en uygun olanın seçilmesini öğütlemektedir. Meditasyonun size neler kazandırabileceğini deneyerek siz de göreceksiniz.

| Telepati- Nusret Sefa Yılmaz

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 25

Elinizdeki bu eser telepati konusu ile ilgili olarak yapılmış belli başlı araştırma ve deneylerin üyük çoğunluğunu kapsamakta ve telepatinin mekanizması ile ilgili çeşitli kaynaklardan derlenmiş açıklamalara da yer vermektedir. Ayrıca bu konuda deney ve araştırma yapmak ya da telepati yeteneğini geliştirmek isteyen okurlar için geniş kapsamlı pratik yöntemler de sunulmuştur.

| Ruhsal Güçleri Geliştirme Teknikleri – Ergun Candan

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 26

İç potansiyel gücünüzü ortaya çıkartmaya yönelik uygulayacağınız pratik metotlarla, yaşam içinde büyük bir etkinliğe sahip olabilir ve yaşamınızı isteğinize bağlı olarak yönlendirebilirsiniz…
“Duyular Dışı Algılamalarınız”ı geliştirebilir ve istenmeyen alışkanlıklarınızdan kurtularak, günlük yaşamın getirdiği streslerinizide yenebilirsiniz…Ayrıca “Düşünce Gücü”nüzden de azami derecede yararlanabilirsiniz…
Ancak bütün bunların olabilmesi için “pratik uygulanabilir metotlara” ihtiyacınız bulunmaktadır.

| Zihin Okuma Teknikleri & İnsanların Gerçek Düşüncelerini Çözümlemenin Yolları – Stan B. Walters

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler 27

Yalan makineleri konusunda tanınmış bir uzman olan Stan Walters size gerginliğin, stresin, kaçamaklı yanıtların ve düpedüz söylenen yalanların işaretlerini veriyor ve bir yalanı yakaladığınızda durumla nasıl baş etmeniz gerektiğini açıklıyor.

 

 

 

Telekinezi ve telepati ile ilgili önerdiğimiz kitaplar, diziler ve filmler

Yazar Erdem TAYYIPOĞLU

Dünyadaki en büyük güç bilgidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir