Yıldızsal (Astral) Seyahat Nedir? 15
içinde , , , ,

Yıldızsal (Astral) Seyahat Nedir?

Yıldızsal (Astral) Seyahat Nedir?

Yıldızsal Seyahat ya da yaygın olarak bilinen diğer adı ile Astral Seyahat bir insanın bedeninden ayrılması ve tekrar geri dönmesine denir. Tabii ki bu ayrılma ruh olarak bir ön yanılgı gibi açıklanmaktadır bir çok yanlış kaynakta fakat bu ruh diye tabir edilen şey tam olarak ruha benzetilen bir enerjidir. Bedende ayrılıp yolculuğuna çıkan bu bedene de Astral Beden ya da Yıldızsal Beden denmektedir. Astral Beden bilinçlidir ve bedende ayrı olarak istediği gibi hareket edebilmektedir. Fakat bu bedenin bilinci fiziki bedenimizin bilinci ile birdir. 

Bedenden Ayrılan Şey Nedir?

Yapılan araştırmalarda ve Laboratuvar deneylerinde bu konu üzerinde bir takım somut sonuçlara ulaşılmıştır. Yapılan bu deneylerde ölüm halindeki hastalar belirli bir periyotta tartılmışlardır. Terlemenin ve bununla birlikte doku ölümünün de getirdiği kayıplar göz önüne alınarak bu deney sonuçları kaydedilmiştir. Ölüme doğru giden bir insanda saatte 28 GR’lık toplam bir hafifleme tespit edilmiştir. Bu deneylerde ise ölüm anında bir anda beden 21GR hafiflemiştir. 

Bu deneyin yanında özel teknikler ile ölüm anlarıda fotoğraflanmıştır. Bu fotoğraflama işlemi ile birlikte de bir çok ölüm anı fotoğrafında ise bedenin üzerinde bulutumsu görüntüler belirlenmiştir. Buda demek oluyor ki bedende dışarı çıkan bir şey mevcut. O çıkan her ne ise gerek ölüm, gerek normal uyku ve gerekse astral çıkış anlarında fiziksel bedeni boşaltmaktadır. Acaba o şey “ruh” adını verdiğimiz ve yaşam kaynağı olarak düşünülen bilinmez midir?

Bedenin ve Benliğin Birbirinden Ayrılması

Bedenin ve benliğin birbirinden ayrılması farklı durumlarda olabilmektedir. Bazen bu durum uyku esnasında bazense uykuya geçerken ya da uyanışa geçerken olmaktadır. Bir çok zaman bir baygınlık ya da ağır bir hastalık anında ortaya çıkmaktadır. Ancak medyumistik özelliklere sahip kişilerce isteğe bağlı olarak her an için gerçekleştirilebilmektedir. 

Ayrılma anında çevre aynıdır. Ama görüş açısı, birkaç metre yukarıdadır ya da yana kaymıştır. Olayı yaşayan herkes, kendi bedenini seyredebilmektedir. Bazıları kendilerini bir bulut olarak tarif etmektedirler. Bir kısmı ise bedenlerine göbek bağına benzer bir bağla bağlı olduklarını anlatmışlardır.

Ayrılmadan Sonra Duygular

Ayrılma olayını yaşayan kişi, genellikle çok mutludur ve hafiflemiştir. Duvar, kapı gibi bütün katı engellerden rahatlıkla geçebilir. Süre, belli değildir. Kişi durumunu fark edince, derhal bir şok hali oluşur. Hemen panik başlar ve kişi, kendini kendi bedeninde bulur.

Bazı olaylarda kişiler, ölmüş yakınları da dahil olmak üzere bazı insanlara rastladıklarını söylemişlerdir. Fiziki hiçbir eşyaya ya da yakınlarda uyuyan bir başka kişiye temas edilememektedir.

Olayın başında ve sonunda hissedilen temel duydular, bir boşluğa doğru düşüş ve felç olma zannıdır. Özellikle uykuya geçiş anlarında bu iki duyguyu herkes yaşamıştır.

Dinsel öğretilerin hemen hepsinde astral çıkışa yer verilmiştir. Örneğin Hint öğretilerinde, insanın üç bedenden oluştuğu bildirilir. Bunlar, fiziki, esir ve ruhsal bedenlerdir.

Bir boşluğa doğru düşüş duygusu ve arkasından gelen müthiş korku, hepimiz için aslında tanıdıktır. Hareket etmek isteriz, ama bir türlü edemeyiz. Sanki felç olmuşuzdur. Bir güç, bizi engellemekte, yani bedenimiz, benliğimizi dinlememektedir.

Teoist düşüncede ise insan bedeninde evrenin mutlak enerjisinin bir zerresinin depolandığı ve bu enerjinin ruhsal bir varlık olduğu öğretilir. Bu ruhsal enerji, eğitim ve öğretim sonucu fiziksel bedenin dışına çıkarılabilir. Sadece doğu inançlarında değil; batıda da aynı türde yaklaşımlar görülür.

Hemen hemen tüm astral çıkış olaylarından sonra insanların görüşleri büyük değişikliklere uğramaktadır. Tabii ki değişime uğrayan temel görüş, ölüme karşı duyulan korku yönündedir. Ölüm korkusu ve dehşet, hemen hemen yok olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki astral yolculuk olayını yaşayıp da farkında olmayan sayısız insan vardır.

Astral bedenle fiziksel beden arasındaki bağ, her iki bedeni birbirine bağlı tutmaktadır. Bu bağın kopmasıyla birlikte ölüm gerçekleşir. Belki de ölümün sırrı bu olayda gizlidir.

Yıldızsal (Astral) Seyahat Nedir?

Yazar Mehmet iPEK

Yükseldikçe küçülen bir uçurtma.
Bilgi güçtür, gücünü göster!

Cevap bırakın
  1. Ruhun varlığını kabul etmekteyiz. Bedende ayrılma durumunuda bir şekilde kabul ediyoruz. 21gr tezi pek sağlıklı gelmiyor. Basınç değerlerindeki farklılıktan ötürüde hafifleme olabiliyor. Bu şekilde bir anti tez okumuştum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir