Basit Telkin Verme Uygulaması

Basit Telkin Verme Uygulaması 13
telkin verme

Basit telkin verme ugulaması ! Merhabalar, telkin‘i bir önceki makalemizde inceledik ve bu makalemizde çok basit bir şekilde telkinin uygulanışını işleyeceğiz. Telkinin etkisini test edebilmeniz ve somut olarak verilen telkinin etkilerini görmeniz için kısmen zamana ihtiyacınız vardır. Yapacağımız bu denemeyi kötü bir alışkanlığınız üzerinde yada pek hoşlanmadığınız bir şey üzerinde deneyebilirsiniz.

Devam etmeden önce isterseniz bir önce ki makalemizde Telkin Nedir? ilk olarak bunun cevabını öğrenebilirsiniz. Konuya gitmek için lütfen alttaki karta tıklayınız.

Basit telkin verme uygulaması’nı kötü bir alışkanlık olan sigara üzerinde deneyebilirsiniz “tabi kullanıyorsanız”. Yoksa buna benzer başka bir alışkanlığınızda olabilir. Düzgün bir telkin komutunu bilinç altımıza sağlıklı bir şekilde ve anlaşılabilir yollamak için dikkat etmemiz gereken bir kaç unsur var. Başlangıç aşamasında vereceğimiz telkinle en mümkün mertebede kısa ve net olmalıdır ve süreklilik içermelidir.

Şimdi 20 günlük yada 1 aylık bir telkin denemesi gerçekleştirebiliriz. Telkin mesajımız; “Sigaradan nefret ediyorum” şeklinde olabilir. Bunu günde kendi kendinize “mümkün olduğunda sesli şekilde” günde 20 den fazla kez söylemeye çalışın. Günün her kısmında her zaman her an bunu yapabilirsiniz. Son olarak yatağınıza uzandığınızda bunu kısa aralıklarla 5 kez tekrarlayınız.

Bu basit telkin verme uygulaması ile kısa süre seçmiş olduğunuz şey üzerinde farklılıklar göreceksinizdir. Sabırla ve azimle bunu bilinç altınıza işleyebilirseniz kısa süre içerisinde değişim somut şekilde olacaktır.

Basit telkin verme uygulaması

Basit telkin verme uygulaması ‘nı bunun gibi türevlerle deneyebilirsiniz. Sütü sevmiyorsanız “sütü çok seviyorum” şeklinde basit telkin vermeyi deneyebilirsiniz. Eylemin pozitif ya da negatifliği tamamen sizin tercihinizdir. Lakin telkin verme olayına mantığınızı alıştırana dek basit eylemler bulunarak telkin vermenizi tavsiye ederim.

Telkin verme durumuna alıştıktan ve aşına olduktan sonra daha yavaşça daha uzun ve zor telkinleri deneyebilirsiniz. Bu tamamen sizinle bilinç altınızın arasında. Yani mantığınızla mantıksız lığınız ın savaşı gibi diyebiliriz. Bir taraftan bilinç altınız böyle bir şey’in olasılığını reddederken bir diğer taraftan mantıksız lığınız da buna inanarak sadık ve bağlı kalırsanız başaracaksınız dır. Olaya mantığınızı dahil ettiğinizde hiç bir zaman bunu başaramayacağınızı unutmayın.

Bir kaç uygulama için telkin örneği şuraya bırakıyorum.

Sigaradan nefret ediyorum

Süt içmeyi seviyorum

cesur biriyim

örümceklerden korkmuyorum

İnanmak başarmanın yarısıdır !

Kaynak

https://livodi.com/kategori/kisisel/kisisel-degisim
https://tr.wikipedia.org/wiki/Telkin

Basit telkin verme uygulaması !

Rapor

Yazar Mehmet iPEK

Yükseldikçe küçülen bir uçurtma.
Bilgi güçtür, gücünü göster!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorumlar