Çekim Yasası
Çekim Yasası
içinde ,

BeğendimBeğendim SevdimSevdim Sinir BozucuSinir Bozucu HahaaHahaa MuhteşemMuhteşem Aman AllahımAman Allahım HüzünlüHüzünlü BilginçBilginç ÖptümÖptüm WINWINWINWIN

İstediğiniz her şeyi gerçekleştirin, Çekim Yasası, Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Öğrenin!

İstediğiniz her şeyi gerçekleştirin, Çekim Yasası, Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Öğrenin!

İnsanlar; İnsani özelliklerimizden olan konuşma ile ağzımızdan çıkan tüm cümlelerin ve hatta beynimizden geçen düşüncelerin bütün bir evreni dolaşıp tekrar bize döneceklerini bilseler çok daha dikkatli olurlardı.

| Çekim Yasası Nedir ?

Albert Einstein;

Her düşüncemiz bir enerjidir, bizler her an evrene enerji yayıyoruz. An be an yaydığımız bu enerji, tüm arzularımızı veya korkularımızı tezahür ettirme kabiliyetine sahiptir. Enerjiler düşüncelerimizi gerçeğe dönüştürür.

Düşüncelerimizin evrene gönderilen bir enerji olarak düşünün. Evrene gönderilen bu düşünce enerjilerinin kendisi ile aynı frekanstaki enerjiyi arar durur. Bizim düşüncelerimizle aynı rezonansta olan düşünceyi er ya da geç bulur. Düşüncelerimizin bizim görmediğimiz gücü ile yaşantımız boyunca kendimiz ve başkası için ne düşünüyorsak onu kendimize çekeriz.

Düşüncelerimiz ve düşüncelerimizin yaydığı enerji ile evrene emirler yağdırırız aslında. Fakat bunu somut bir biçimde göremediğimiz için asla bu duruma inanmayız. Bunun bizim isteyip istememizle de bir ilgisi yoktur aslında. Yasa, yaşadığımız sürece işler evrenin kuralı bir bakıma tam da böyledir.. Çekim yasasına göre düşünceleriniz gerçekleşmek zorundadır.

Genellikle enerjilerin kendi istekleri ya da bilinçleri olmadığı için, nereye gönderilirse oraya giderler. Evrene gönderilen enerji, arzumuzun bizim için ne kadar önemli olduğuyla ya da ne kadar küçük bir istek oluşuyla, ya da ne kadar büyük bir istek olduğu ile ilgilenmeksizin sadece aynı frekansta olan enerjiyi arar.

Yani bu durumu özetlemek gerekirse aslında; neyi düşünür ya da neye odaklanırsanız, onu elde edersiniz.

Eğer bir durumdan, bir insandan, başınıza gelen bir olaydan hoşlanmıyor, sürekli yakınıyor veya yargılıyorsanız bu durumları hızla kendinize çekersiniz. Ya da olaylara pozitif yaklaşıyor, her durum karşısında pozitif bakış açınızı koruyabiliyorsanız, pozitif ve bizi mutlu eden durumları daha çok kendinize çekersiniz. Kısacası düşünce tarlanıza ne ekerseniz, onu biçersiniz de diyebiliriz.

Düşüncelerinizi değiştirirseniz, hayatınızın kalitesi de değişir. Bu zor değil mi ? Sürekli pozitif düşünce halinde nasıl olacağız? diye bir soru gelebilir. Yıllarca negatif düşüncenin ve egonun esiri olmuş bir insan için birden bire pozitif bakış açısı kazanmak kolay olmayabilir ama bazı uygulamalarla mümkün. Peki bu uygulamalar nelerdir ve neler yapabiliriz biraz da buna değinelim.

Her şeye gündelik konuşmalarınızı değiştirmek ile başlayabilirsiniz. NLP Destekli Kuantum eğitimlerinde kursiyerlere uygulamalarla öğretiriz konuşma dilimizi nasıl değiştireceğimizi. Günlük konuşma dilimizi değiştirmek bile çekim yasasını en yüksek hayrımıza kullanmamızı sağlar.

Özetlersek, bilinçaltımız –me ve –ma eklerini tanımaz. Bu yüzden mesela;

Hastalanmak istemiyorum yerine,

Ben her zaman çok sağlıklıyım.

Mutsuz olmak istemiyorum yerine,

Ben her zaman çok huzurlu ve mutluyum.

Başarısız olmaktan korkuyorum yerine,

Ben her zaman çalışkan ve başarılıyım.

Parasız kalmaktan korkuyorum yerine,

Ben her zaman bolluk bereket için yaşıyorum.

Demek ve bunları alışkanlık haline getirmek çok ama çok önemlidir.

En az günlük konuşma dilimizi değiştirmemiz kadar önemli başka bir şey daha var ki, yaşam enerjimizi yükseltmek. Her güne ayrı bir heyecan, mutluluk ve coşkuyla başlamak, içimizin kıpır kıpır olmasını sağlayabilmemiz gerekir. Bunun için hayatımızda sevgi ve şükran duygularına bolca yer vermeliyiz. Yaşadıklarımıza bolca şükretmeliyiz. Şükür mutlu olabilmek için en güçlü sihirlerden biridir.

Bilinçaltı düzeydeki korkularımız da çekim yasasını doğru kullanamamızı engeller. Bu yüzden eğer bilinçaltımızda korkularımız varsa bunları da Kuantum teknikleri, NLP, EFT veya hipnoz teknikleri ile mutlaka nötrlememiz gerekir. Aksi takdirde pozitif bakış açısına sahip olmamız mümkün olmayabilir. Kendinizi olumlu düşüncelerle destekleyeceğiniz güzel ve çok mutlu günler diliyorum.

Evrende her şeyin bir enerji olduğu gerçeğinden hareketle düşüncelerin de birer enerji olduğunu söyleyebiliriz. Fiziksel anlamda zıt kutupların (+ – / – +) birbirini çektiği, benzer kutupların (+ + /– ) ise birbirini ittiği bilinmektedir. Ancak ruhsal anlamda bu kanun tam tersine, yani benzer enerjiler birbirini çeker şeklinde işlemektedir.

Görüldüğü üzere bilimsel bir dayanağının tam olarak oluşturulamadığı çekim yasası [1] daha çok olumlu ve pozitif düşüncenin, odaklanma konusunun üzerine kurulmuş bir düşünce sistemidir. Bu açıdan çekim yasasında ruhsal boyuttaki belirli bir niteliğe ve titreşime sahip enerji, kendisine benzer nitelik ve titreşime sahip bir başka enerjiyi çekme eğilimindedir.

Çekim yasasının en önemli kuralı, ‘neye odaklanırsanız onu hayata çekersiniz’dir. Düşmeye odaklanırsanız düşersiniz. Odak noktasını sizi düşüren asıl nedene kaydırmadığınız sürece de düşmeye devam edersiniz.

Bizler neye odaklanırsak ona enerji gönderir, yani yeni enerji yükleriz. Neye odaklanıp ve nasıl enerji gönderdiğimize bağlı olarak da geri dönüşler alırız. Olumlu bir duruma olumlu bir enerjiyle tepki verirsek doğal olarak olumlu bir tepkiyle karşılaşırız.

Çekim Yasası Nasıl Uygulanır ve Harekete Geçirilir

Ne istiyorsak değil neysek onu kendimize çekeriz.

Bazen ‘aklıma gelen başıma geldi ya da kötü şeyler, olumsuzluklar hep beni mi bulur’ deriz. İşte çevreye yaydığımız bu olumsuz düşünceler, yani enerjiler bize tekrar olumsuzluk olarak dönmektedir.

Düşünsel olarak sürekli çevreye olumlu ya da olumsuz enerjiler göndermekteyiz. Bu enerjileri kontrol etmek ve benzer enerjileri çekmek elimizdedir. Yani olumlu düşünürsek olumlu dönütler alabiliriz. Beynimizin elektro-manyetik bir alanı olduğunu biliyoruz. Kısaca beynimiz bir radyo istasyonu gibi inançları, korkuları veya duyguları kesintisiz olarak yayınlıyor. İşte tam burada, benzer enerjiler birbirini çekmeye başlıyor.

Zihnimizi amaçlarımıza yönlendirdiğimiz sürece, gerçekleştirmek istediğimiz şeylerle etkileşime geçebiliriz. Hayatta sadece gerçekten inandığımız şeyler gerçekleşebilir. Bu durum kendi hakkımızdaki düşüncelerimiz için de geçerlidir. Kendimizle ilgili düşüncelerimiz; duygu ve davranışlardan tutun tüm hayatı belirler. İsteklerimizin gerçekleşebilmesi için önce kendimizi mutlu ve olumlu bir ruh haline sokmalıyız.

| Çekim Yasası İle İstediğiniz her şeyi gerçekleştirin

Çekim yasasını daha önce hiç duymayanlar için kısaca özetlemek gerekirse, herhangi bir isteğinizi zihninizde canladırdıktan ve o isteğin gerçekleşme halini detaylıca, derinlemesine düşündükten sonra o isteğin gerçeğe dönüşme fenomeni olarak adlandırabiliriz.

Aslında işin temelinde yatan şey, evrendeki her şeyin frekanslar aracılığıyla birbiriyle iletişim halinde olduğu inancıdır. Bu temele dayanarak, kişi eğer düşünceleri aracılığıyla kendini hayalini kurduğu gerçeklik ile aynı frekansa sokabilirse, o isteğe kavuşacaktır.

Bu kavramla karşılaşan birçok kişi ilk başta bunu saçma ve hatta komik bulmakta. Ancak bugün birçok işadamı, oyuncu, sporcu, politikacı ve birçok zengin ismin çekim yasasını kullanarak bulundukları pozisyona geldikleri bilinen bir gerçek. Kısa bir Youtube aramasıyla kendi ağızlarıyla çekim yasısını kullandıklarını söyleyen birçok ünlü isimle karşılacaksınız. Yani altında yatan sebebi bilimsel olarak açıklayamasakta, çekim yasası var ve çalışıyor.

Çekim yasası ile ilgili bugüne kadar yüzlerce kitap yazıldı, onlarca kişisel gelişim uzmanı bu konu ile alakalı konuşma ve seminer düzenledi… Ancak işin aslı çekim yasası karmaşıklıktan uzak oldukça basit bir temele dayanıyor: “Birşeyi iste ve onun için çalış.” Çekim yasası ile ilgili yanlış bilinen noktalardan en kritiği budur. Bazı kişisel gelişim uzmanlarının söylediğinin aksine bir isteği düşledikten sonra, yan gelip yatamazsınız! İsteğinizi gerçek kılmak için hareket etmelisiniz. Buna kısaca akış içerisinde olmak denmekte.

Eğer sizde çekim yasasını aktif bir şekilde kullanmayı düşünüyorsanız, basit ve kısa bir biçimde hazırlanmış ancak oldukça etkili olan bu 11 maddelik listeye mutlaka göz gezdirin;

| Her Zaman Yazın

Geçmişte istediğiniz ve gerçek olmuş bir şeyi yazmakla başlayın. ‘’Bunun için minnettarım’’ veya ‘’Artık bu bende var’’ gibi. Ardından şuan ki isteğinizi düşleyin ve ‘’Bana yaklaşan bu şey için mutluyum ve geldi.’’ gibi, olumlayıcı bir cümle yazın. Cümleleriniz size özgüdür.

Ancak gelecek için isteğiniz dileğiniz ile geçmişte istediğiniz ve gerçek olmuş şeyi aynı kağıda yazmanızın sebebini iyi anlamalısınız. Bunun sebebi, gelecek için istenen şeyi de, gerçeklik frekansına sokmaktır. Yani dileğiniz daha gerçekleşmeden, gerçekleşmiş gibi şükretmelisiniz.

İstediğiniz her şeyi gerçekleştirin, Çekim Yasası, Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Öğrenin! 15

| Her Zaman Spesifik Olun

İstediğiniz şeyin detaylarını tutun ve onu gerçekten zihninizde görün. Zihninizde kısa filmler oynatarak o anı gerçekten yaşayın. Bu hayal sekanslarının oldukça faydalı olduğunu unutmayın.

| Her Zaman Küçük adımlarla ilerleyin

Çekim yasasını duymuş, denemiş ancak sonuç alamamış insanların en çok hata yaptığı adım burasıdır. Örneği maaşınız 5 bin TL iken, ayda 50 bin TL kazandığınız bir gerçeklik hayal ederseniz bu dileğiniz tabi ki, kısa vadede gerçekleşmeyecektir. Yine aynı örnekten ilerlemek gerekirse, maaşınızda makul bir artış olacağını hayal etmelisiniz. Bu miktarı mantık çerçevesinde belirleyin. Bu şekilde düşlemeye başladığınızda beklediğiniz değişimin gerçekleşeceğine emin olabilirsiniz.

| Akışa ters isteklerde bulunmayın

Evrenin doğal bir akışı vardır. Olması gerekenler ve olmaması gerekenler kutsal bir dizge ile bellidir. İsteklerimizi düşlerken bu akışa ters düşmek bizi sadece hayal kırıklığına uğratır. Örneğin, çok beğendiğiniz Hollywood starı ile evleneceğinizi hayal edip evrenden bunu dilemek akışa tamamıyla ters bir istektir ve gerçekleşmeyecektir. Kendi gerçekliğiniz dahilinde bulunan ihtimaller üzerinden isteklerini ilerletirseniz, isteklerinizi gerçek kılma potansiyeliniz oldukça yüksektir.

| Gerçekten istediğinizden emin olun

O şeyi gerçekten istediğinizden ve onun sizin için olduğundan emin olun. Diğer insanların sizin için istediklerini düşünmeyin, kalbinizin derinliklerinde o şeyi hissetmiyorsanız gerçekleşmeyecektir. Çünkü evren enerjinizle eşleşir ve enerji asla yalan söylemez.

| Her Zaman İnanın

İsteğiniz inanç sisteminizle eşleşmek zorundadır. İşte bu en önemli adımdır çünkü bu çekim yasasının eşleşeceği şeydir. Bir şey istediğinizi düşünüyorsanız ancak istediğiniz şeyi kalbinizin derinliklerinde hissedemiyor, tereddüt ediyor ve gerçekleşmeyeceğini düşünüyorsanız işte bu tam da alacağınız sonuçtur. Bu şeyi ne kadar derinden istiyorsunuz? Bunun gerçekleşeceğine inanıyor musunuz? İnanç sisteminiz güçlenene kadar küçük küçük başlayın ve onu inşa etmeye devam edin.

| Onaylayın

İsteğinizi onaylayan ve güçlendiren kendinize has pozitif ifadeler ortaya çıkarın. Her ne zaman aklınızda bir şüphe olursa veya tereddüde düşerseniz zihninizi bu pozitif ifadelerle doldurun.

| Rahatlayın, Rahat Olun

Rahatlayın ve istediğiniz şey size doğru geliyormuş gibi davranın. İstediğiniz şeyin olması için ne kadar çok yalvarırsanız ve mutsuz olursanız o kadar çok onu bir gerçeklik olarak zihninizde canlandıramazsınız. Bir dilek uğrunda çalışmak ayrı şey, onun için yalvarmak ayrı şeydir. İstediğiniz şeyi görün, inanın ve size yaklaştığını hissedin ve üzerinizdeki negatif düşünceleri bırakın. Unutmayın, o istek zaten sizin. Tek yapmanız gereken ona doğru ilerlemek, yalvarmak değil!

| Her Zaman Şükredin

Şu anda sahip olduğunuz her şey için şükredin. Çekim yasası şükrettiğiniz her şeyi size getirmeye devam edecektir. Şükür mucizeleri mıknatıs gibi çeker

| İstediğiniz şeyi zihninizde görün

İstediklerinizin ve rüyalarınızın gerçekleştiğini zihninizde bir film gibi canlandırın ve görün. Ve onları en ufak bir şüphe dahi duymadan ilk başta zihninizde canlandırın. Sonuçları görün ve hayal gücünüzün koşmasına izin verin.

| İlham alın

Bir şeyler yapmak için rastgele ilhamlar almaya ve etrafınızdan rastgele iyi hisler elde etmeye başlayın. Ne zaman büyük bir dürtü, ilham veya bir düşünce alırsanız, hemen ona göre hareket edin. İstediğiniz zaman daima cevap alırsınız. Çünkü evren sizi hep destekliyor, size rehberlik ediyor ve hayatınızda istediğiniz her şeyi elde etmenizi istiyor.

İstediğiniz her şeyi gerçekleştirin, Çekim Yasası, Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Öğrenin! 16

Paulo Coelho’nun, Simyacı kitabındaki yaşlı kralın dediği gibi;

Bir şeyi gerçekten istediğin zaman, arzunu gerçekleştirmeni sağlamak için bütün evren işbirliği yapar.

İstediğiniz her şeyi gerçekleştirin, Çekim Yasası, Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Öğrenin!

Yazar Mehmet iPEK

Yükseldikçe küçülen bir uçurtma.
Bilgi güçtür, gücünü göster!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir