Telepati Yeteneğine Sahip misiniz ?

Telepati Yeteneğine Sahip misiniz ? 13
Telepati Yeteneğine Sahip misiniz

Telepati Yeteneğine Sahip misiniz ?

Bir kaç yaşama ihtimaliniz olan örnekten başlayalım. Telefonunuz çaldığında ekrana bakmadan kimin aradığını bilidiğiniz oluyorsa. Ağzınızda gevelediğiniz herhangi bir şarkı radyoda yada televizyonda çalmaya başladıysa. Yada aklınızdan geçen kişi yolda karşınıza çıktıysa. Canınızın çektiği meyveyi anneniz getiriyorsa sizin bir telepat olma ihtimaliniz çok yüksek. Telapatsınız da diyebiliriz aslında.

Öncelikle telepati nedir tekrar bir göz atalım. Telepati kişiler arasından 5 duyu kullanılmadan bir fikir yada duygunun aktarılması biçimine denir. Gündelik hayatımızda bir çok kez farkında olmadan insanlarla telepati yaparız. Bazen bu durumlar şarşırtıcı bir tesadüf gibi bize lanse ederler. Çoğunluklada gülüp geçeriz değil mi.

Yukarıda belirttiğimiz örnekleri çoğaltabiliriz, tesadüf olarak nitelendirdiğimiz bir çok durum telepati durumu olabilir. Dikkat ederek yeteneğimizin gelişmesini sağlayabiliriz. Her insanda bu durum mevcuttur fakat kiminlerin bu yeteneği biraz daha belirgindir. Düzenli alıştırmalar ve çalışmalar neticesinde gelişmesini sağlayabiliriz.

Şimdi sizlerle hem eğlenceli hemde yeteneğinizin gelişmesine katkıda bulunacak bir telepati oyununu anlatmaya çalışacağım.

Suçlu kim ?

Grup olarak oynanacak bu oyun hem çok eğlenceli hem de telepat yeteneklerinizin gelişmesine katkıda bulunabilir. Oyuna her yaş grubundan ve her cinsiyetten herkes katılabilir. Bir katılım sayısı yok istediğiniz kadar kişi ile oynayabilirsiniz. Hatta katılanların sayısı ne kadar fazla olursa oyun hem bir o kadar eğlenceli olacak ve bir o kadarda geliştirici olacaktır.

Tabi bu işin zahmetli bir kısmı bulunmakta. Oyuncu sayısı kadar kağıt hazırlanmalı. Hazırlanan bu kağıtların her birinin rengide boyutuda aynı olmalıdır. Bir de not alabilmek için önünüzde bir kağıdın daha olması gerekmektedir. Daha sonra hazırladığınız bu kağıtlardan bir tanesine “Tanık” bir diğerine de “Suçlu” yazmanız gerekmektedir. Sonrasında kağıtların hepsini dikkatle katlayın ve bir kutunun, kesenin, çanağın yada torbanın içerisine koyun ve karıştırın. Tüm oyuncular teker teker kağıtları koyduğunuz nesnenin içerisinden birer kağıt çekmelidirler. Diğer oyunculara göstermeden çektikleri kağıdın üzerine adlarını yazarlar.

Tanık yazılı olan kağıdı çekmiş olan kişi bunun diğer arkadaşlarına açık bir şekilde gösterir. Geride suçlu kağıdı kalmıştır ve bu kağıdı çeken kişi kimseye bir şey belli etmemelidir ve o da kağıdın üzerine adını yazar. Herkes bu işlemi yaptıktan sonra elinde ki kağıdı katlayarak tanığa verir. Tanık topladığı tüm kağıtlara tek tek bakar ve suçlunun kim olduğunu öğrendikten sonra kağıtları tekrar katlayarak çektikleri nesneye geri atar.

Sonra arkasına yaslanarak gözlerini kapatır ve gevşemeye çalışır. Daha sonra suçlunun adını zihninin içinde ritmik biçimde tekrarlamaya başlar.

Aynı zamanda suçlunun adını harf harf zihninin içinde ışıklı olarak yazmaya çalışır.

(Kişinin imajinasyon yeteneği zayıfsa, yani zihninde resim olarak göremiyorsa, o zaman ritmik olarak adı tekrarlaması yeterlidir. Tabii bu arada başka hiçbir şey düşünmemesi gerekir.)

Oyuna katılmış olan diğer oyuncular da aynı şekilde gevşemeye çalışırlar.

Hem bedenlerini, hem de zihinlerini gevşetirler ve zihinlerinde belirecek olan adı beklemeye başlarlar. Sonra herkes önündeki boş kağıda belirlediği adı yazar.

Tanık herkese tek tek suçlunun adını sorar. Doğru cevabı verenlere bir puan verilir.

Daha sonra oyun tanık kağıdı konulmadan yeni kağıtlarla devam edilir.

Boş kağıtların arasında sadece “suçlu” kağıdı vardır. Tanık olma sırası önceki tanığın yanındaki kişiye geçer. Ve böylece herkes bir kez tanık olmak suretiyle oyuna devam edilir. Herkes tanık olduktan sonra puanlar sayılır ve en yüksek puanı alan kazanır.

Bu oyunu oynamaya ilk başladığınız günlerde puanlar düşük olacaktır. Fakat, aynı kişilerle oynamaya devam edecek olursanız zaman içinde telepati yeteneğinizin büyük bir hızla geliştiğini anlayacak ve çok şaşıracaksınız.

Telepati Yeteneğine Sahip misiniz ?

Rapor

Yazar Mehmet iPEK

Yükseldikçe küçülen bir uçurtma.
Bilgi güçtür, gücünü göster!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorumlar