Bir İnsan Neden Kitap Yazar? 15
içinde ,

Bir İnsan Neden Kitap Yazar?

Bir İnsan Neden Kitap Yazar?

Bir yazarın, kendini en iyi anlatma şeklidir kitap yazmak. Yazar anlatmak istediği konuyu belirler ve o konu hakkında yazmaya başlar. Yazı yazma iş başlı başına kitap okumaktan geçer. Yeterli bilgiye sahip olunmadan kitap yazılamaz. Sadece bununla da sınırlı değil tabi. Yazar, hangi alanda yazıyorsa o alanla ilgili kitap yazmış  yazarlar ile iletişime geçmeli ve o yazarlardan fikir almalı. Ve belkide en önemlisi yazı yazma hissinin olması gerek, yazar olmak istiyorum diye kitap yazılmaz. Yazarlık, gönül işidir. Gönüllere dokunmaktır. Yazdığınız yazı her ne olursa olsun, okuyucuya hitap etmeli.

Yazmak bir tür terapidir. Ruha iyi gelir, konuşamadığını, anlatamadığını yazıya döktüğün zaman iyi hissedersin. Ruh bilimcilerin bu yönde ortaya attıkları savlar sonucu ‘writing therapy’ adını verdikleri bu yöntem ile kişiler, içlerini metne dökerek rahatlamanın, huzura varmanın bir yolunu daha bilmiş oldular.

Yazmak çok sancılı bir süreçtir, gündüz oturtmaz, gece uyutmaz. Kimi insan kalemle döker içindekilerini kimisi ise klavyede. Belki de çoğu yazarın en iyi yol arkadaşıdır, kitap yazmak.

Yazmaya Nasıl Başladım?

Yıl 2007. İlkokulda başlamıştı yazma serüvenim. Öğretmenimin verdiği kompozisyon ödevleri ile başlamış ve yazma hevesim o yıllardan itibaren artmıştı. Sınavda 30 puanlık kompozisyondan tam puan alarak öğretmenin gözüne girerdim hep. Yazma hevesim olmuş ve bu yazma aşkımı sosyal medyaya taşımaya karar vermiş ve hedefimi büyütmüştüm. Artık kitap yazma hayalini kuruyor ve onun heyecanı ile yaşıyordum. Yıllar geçti, şiirde yazmaya başlamış ve kişisel gelişim okumaya başlamıştım. Artık ne tür hakkında yazacağımı da karar vermiştim. Benim alanım kişisel gelişim ve şiir olmalı diye düşündüm. Yazdım, yazdıkça yazdım. Yazmak bana terapi gibi geliyordu, tıpkı bu satıları şu an yazdığım gibi, huzur verici. Şimdi ise yaklaşık 1 yıldır üzerinde çalıştığım kitabımı bitirmiş ve baskıya vermiş bulunmaktayım. Hayallerimi gerçekleştirmeye ramak kaldı. Çok heyecanlı  bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Tavsiyem o dur ki, hayallerinizin peşinden asla ve asla vazgeçmeyin. Sizi iri ve diri tutacak en önemli şeyin hayallerinizin olduğunu unutmayın. Bakınız; Audrey Hepburn bir sözünde ne diyor: ”İmkansız deme; o kelimede bile bir ‘imkan’ var.”

Bende diyorum ki ”Gelecek, hayallerinin peşini bırakmayanlarındır.” Geleceğin olan hayallerin için çaba sarf et, ben başarabileceğine inanıyorum. Sende inan, eğer gönülden inanırsan, başaramamak için hiçbir neden yok.

Bir İnsan Neden Kitap Yazar?

Yazar Fatih Barış Akarçeşme

Fatih Barış AKARÇEŞME 1999’da İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Şehir Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü birinci sınıf öğrencisi. Bir yandan blog yazarlığı da yapan AKARÇEŞME, çeşitli kişisel gelişim makaleleri yazıyor ve Livodi ' de yayımlanıyor. Ayrıca üzerinde çalıştığı bir şiir/söz kitabı var. Hayali, hayal ettiği kitabını çıkarmak ve tüm insanlığa bir nebzede olsa fayda sağlamak. ''Başarıyorum O Halde Varım'' yazarın ilk kitabıdır.

Cevap bırakın
  1. Haklısın.👍 İnsan hayallerinin peşinden gidebildiği sürece bir şeyleri başarabilir. Neden yazar olmak istiyorum ?
    – Çünkü insanlığın derinliklerine ulaşıp yakın olmayı ve dahası iç dünyalarına hitap etmeyi seviyorum ve yakın olabileceğim en mümkün araç yazılardır. ☆
    ~ Yazı hayatında başarılar. ~

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir