Hayallerine Zincir Vurma! 15
içinde ,

Hayallerine Zincir Vurma!

Hayallerine Zincir Vurma!

Hayaller, o kadar güzel ki… Düşünsene hayal ettiğin bir şeyi gerçekleştirdin. Ne kadar güzel olur değil mi ? İnsanoğlu kendini tanıdı tanıyalı hayal etmiş ve gerçekleştirmek üzere herşeyini vermiştir. Kimisi hayallerini gerçekleştirememiş, bir kenarda kaderine küsmüş. Kimisi hayallerini gerçekleştirmiş ve mutluluğa adım atmış. Peki hayallerini gerçekleştiren nasıl yapıyor? Nasıl oluyor da hayalleri uğruna herşeyini veriyor ?

İnsan kendine bir hedef koyar ve o hedef doğrultusunda ilerler. Kimisinin de hedefleri yoktur. Hedefsiz bir insan nereye kadar gidebilir değil mi?

Diyelim ki hedefinde mühendislik okumak var. Peki bu hedef doğrultusunda kendin için neler yaptın ? Bu hayalin için neler yaptın ? Hayallerine zincir mi vurdun yoksa o zincirleri kırdın mı ? Bunu kendimize sormalıyız, sormalıyız ki ona göre adım atalım.

Sen o zincirleri kıran kişi olacaksın! Hedefler ve hayaller gerçekleştirilmek için vardır. Buna inan başarabilirsin. Başarmak insanın doğasında var. Niçin başarısız olur insan hiç düşündünüz mü ? Nedenleri kendimizde aramamız gerek!

Yeri gelecek yanlış yapacağız. Yeri gelecek o yanlışlardan doğruyu bulup tecrübe edineceğiz. Ama en sonunda doğruyu bulup kendi yolumuzda ilerleyeceğiz.

Ama hayallerimiz için illaki bir uğraş bir çaba sarf etmemiz gerek.Yan gelip yatarak bir hayal gerçekleşmez! Ayağa kalk ve yürü, durmadan, usanmadan! Yüce Rabbimizin bizlere verdiği tüm imkanları elimizden geldiği sürece kullan! İlk önce kendine inanman  lazım. Çünkü inanmak başarmanın yarısıdır. Benim ise başarı formülüm şu şekildedir: Azim+İnanç= BAŞARI… Bu formulü ben kendim yapıyorum. Size de tavsiye ederim. Gayet başarılı da.

Sürekli olumlu düşün. Olumsuz düşünürsen olumsuz olur zaten. Eğer hayallerinde ki o her neyse onu başarman için bir hedefin ve o hedefler için bir yöntem bulman gerekiyor. Kendini bir disiplin altına almalısın. Disiplin olmayan yerde başarı olmaz. Başarman için uğraşman gerek. Bende ”Disiplin olmayan yerde,eğitim olmaz”diyorum. Kendini geliştir ve diğer insanlardan bir adım önde ol.

’’Değişimi gerçekleştirebilmek için geleceği tasarlamak gerekiyor, geleceği tasarlamak için de hayal kurmak gerekiyor.’’

Fatih Barış AKARÇEŞME

Hayallerine Zincir Vurma!

Yazar Fatih Barış Akarçeşme

Fatih Barış AKARÇEŞME 1999’da İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Şehir Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü birinci sınıf öğrencisi. Bir yandan blog yazarlığı da yapan AKARÇEŞME, çeşitli kişisel gelişim makaleleri yazıyor ve Livodi ' de yayımlanıyor. Ayrıca üzerinde çalıştığı bir şiir/söz kitabı var. Hayali, hayal ettiği kitabını çıkarmak ve tüm insanlığa bir nebzede olsa fayda sağlamak. ''Başarıyorum O Halde Varım'' yazarın ilk kitabıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir