Agarta Nedir? Agarta Efsanesi! 15
içinde , , , ,

Aman AllahımAman Allahım

Agarta Nedir? Agarta Efsanesi!

Agarta Nedir? Agarta Efsanesi!

Bir dönemler Türkiye’nin de gündemini 13 ay boyunca meşgul eden Ergenekon davası ile duyduk bizler Agarta’yı ilk olarak. Davanın merakla beklenen iddianamesinde bir anda örgütün 600 yıllık geçmişe uzanan bir tarikatın genlerinden, geleneğinden geldiğini duyduk. Bu tarikatın adınında Agarta olduğu açık bir şekilde ifade edildi. Gün geçtikçe bu efsane bam başka hallere devşirilerek evrim geçirdi. Agarta Efsanesi tam olarak nedir, bunu sizler için araştırdık.

| Agarta Nedir? Nereden Geliyor?

Agarta Budist kökenli bir kelime olmakla birlikte inanılışa göre yer altında kurulu olan ve içerisinde milyonlarca insanın yaşadığı varsayılan bir kenttir. Bu kente verilen adın kendisine Agarta denilmektedir. Bünyesinde yer aldığı İmparatorlüğün başkenti Samballa olarak bilinir. Bu İmparatorluğun hükmedeni ise Dünyanın Kralı olarak anılır.

Bulunan bir çok kaynakta Dünyanın Kralının yer yüzündeki temsilcisi Tibetli Dalya Lama olarak geçmektedir. Bu İmparatorluk doğuda Tibet olmak üzere ve batıda ise Brezilya olmak üzere dünyanın iki apayrı ucunda tünel şebekelerine sahip bir İmparatorluktur. Hatta bununla da kalmayıp Mısır’daki Gize Pramidi’nin altında bulunan gizli odaların dahi yer altı dünyası olan bu İmparatorluk ile ilişkisi olduğu iddia edilmektedir. Aynı zamanda Mısır Firavunlarının bu tüneller aracılığı ile yer altında üstün varlıklar ya da tanrılar ile temas kurabildikleri de iddia edilmektedir.

| Heykellerin Sırrı

Dünyanın bir çok yerinde çok eski ve esrarengiz heykeller bulunmaktadır. Fakat bunlardan Mısıra bulunan tanrı ve kralların dev heykellerinin bu ırkı temsil ettiğine inanılır. Sadece Mısırla kalmamakla birlikte doğuda yer alan Buda Heykellerinin de insan ırkına yardım etmek üzere yer üstüne çıkan bu üstün ırkı temsil ettiğine de inanılmaktadır. Herhangi bir cinsiyeti bulunmayan Agarta temsilcileri aynı zamanda yer altında bulunmakta olan ütopik cenneti de temsil etmektedir.

Mesela ortaya atılan iddialara göre Hz. Nuh gerçekten de bir Atlantis liydi ve Atlantis sulara gömülmeden önce kurtarılmaya değer görülen bir grup insanı bu yaşanacak olan felakette kurtarmıştır. Bu kısımda olaylar çok daha fantastik bir hal almakla kalmamış şaşkınlığı da arttırarak aslında normal yaşan biz insanların hayal gücünü zorlamıştır. İnanışa göre Atlantislilerin çıkardığı nükleer savaş sonucu bu tufan meydana gelmiştir. Tufan felaketinden kurtulan bu grup önce Brezilya’nın yüksek platolarına gelmişlerdir. Ardında da radyasyondan korunmak için yüzeyle bağlantılı tünelleri olan yeraltı şehirlerine yerleşmişlerdir. Çok fantastik geliyor kulağa doğrusu.

Bu kısmı özetleyecek olursak Agarta medeniyeti aslında Atlantis medeniyetinin bir devamı niteliğindeydi. Geçmişte yaşanan bu korkunç nükleer savaştan ders aldıkları için olsa gerek sürekli olarak barış içerisinde yaşama kararı aldılar. Bu insanlar yeryüzünde yaşayan insanlara nazaran bilim alanında onlardan binlerce yıl ilerideydiler. Yeraltındaki bilim insanları, bizim bilim insanlarımızın bilmediği enerji türlerini bilmekteydiler. Bu enerjiler hem uçan, hem de karada giden taşıtlarda kullanılmaktaydı.

| Yeraltı Dünyası Tünel Ağı

Agarta İmparatorluğu birbirine tüneller ile bağlı yer altı şehirlerinden oluşmaktadır. Hatta bu tünellerde uzay araçlarına benzeyen araçlar ile dünyanın her köşesine gidebildikleri de öne sürülmektedir. Aslında buradan bir çok efsane ve mite bağlantı kurabilirsiniz. Hemen aklıma gelen bir kaç tanesini size sıralayayım. Anunnakiler, Reptilianlar bunların en başında aklıma gelenler. Çok fazla benzerlik gösteriyorlar ve tema neredeyse aynı gibi. Neyse konumuza devam edelim.

Agarta halkı Dünya Kralı nın başkanlığında bir hükumet tarafından yönetilmektedir. Bu hükümetin yönetiminde yer alan insanlar ise Lemurya, Atlantis ve tanrılar ırkı Hyperborluların temsilcilerinden oluşmaktadır.

| Üstün Irk İnsanlığı Kurtaran Varlıklar

Tarihin birçok döneminde Agartalı üstün varlıklar yeryüzüne çıkarak, insan ırkına rehberlik etmişler ve onları savaşlardan, felaketlerden ve yok oluşlardan kurtarmışlardı. Hiroşima’ya atılan ilk atom bombasından sonra, ortaya çıktığı söylenen uçan dairelerin bu nedenden dolayı geldiği iddia ediliyordu. Hint destanlarından “Ramayana”da, Rama’nın Agarta’dan uçan bir araçla geldiği anlatılır. Aynı şekilde İnka İmparatorluğu’nun kurucusu Manco Copac da uçan bir araçla geldiği söylenir. Amerika kıtasında ortaya çıkan Agartalıların en önemlilerinden birisi de Maya, Aztek ve genel olarak Kuzey ve Güney Amerika’daki yerlilerin en büyük efsanevi önderi Quetzalcoatl’dır.

Başka bir ırktan (büyük olasılıkla Atlantis’ten) gelen bu beyaz adam, Meksika, Yukatan ve Guatemela’daki yerliler tarafından “büyük kurtarıcı” diye anılmaktadır. Aztekler ona “Sabah yıldızı” ve “Bereket tanrısı” derlerdi. Quetzalcoatl, “Tüylü Yılan”, yani yılan şeklinde sembolize edilmiş “öğretici bilge” anlamına geliyordu. Bu isim, ona uçan bir araçla geldiği için verilmişti. Mısır inançlarındaki Osiris başka bir yer altı tanrısıdır. Bazı araştırmacılar da, Yunan mitolojisinde geçen tanrıların Atlantisli yöneticiler olduğunu ileri sürer.

| Türkiye’de Bulunan Örnekler

Agarta’nın, dünyanın her tarafına yayılan tünel ve şehirler ağına Türkiye’de de rastlandığı öne sürülüyor. Kapadokya bölgesinde bulunan Mazıköy, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı kentleri, bazı araştırmacılar tarafından Agarta’nın bir ispatı olarak gösterilir. Bölgede bulunan ve büyük bir kısmı halen keşfedilmemiş olan yeraltı kentlerinin, bilinenden daha büyük ve derin bir alana yayıldığı düşünülüyor.

| Hitlersiz Olmaz !

Agarta İmparatorluğu’nu bugüne kadar araştıran belki de en ilginç isim, Nazi Almanyası’nın lideri Adolf Hitler. Hitler döneminde Almanya’da kurulan tarikat ve gizli dernekler, Agarta’nın varlığına inanan ve gizli yeraltı kentlerini bulmaya çalışan kişilerden oluşuyordu. İlerleyen makalelerde Agarta ve Samballa konusunun her detayına enine boyuna derinlemesine dalacağız.

Agarta Nedir? Agarta Efsanesi!

Yazar Mehmet iPEK

Yükseldikçe küçülen bir uçurtma.
Bilgi güçtür, gücünü göster!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir