17 Ağustos Depremi 'nde Yaşanan Tuhaf Olaylar 15
içinde , , ,

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim HahaaHahaa MuhteşemMuhteşem Aman AllahımAman Allahım HüzünlüHüzünlü

17 Ağustos Depremi ‘nde Yaşanan Tuhaf Olaylar

17 Ağustos Depremi ‘nde Yaşanan Tuhaf Olaylar !

17 Ağustos 1999 İzmit Depreminde bir çok can kaybettik. Depremden sonra ortalıkta bir çok esrarengiz olay anlatıldı. Biz bunların hiç birinin doğru olup olmadığını bilemeyiz. Bazılarına bir den fazla kişi tanık oldu bazıları bir kaç farklılıkla anladılmakta. Bunların içerisinde en yaygın olanları sizler için araştırdım ve bir araya toplamaya çalıştım.

  • Depremden sonra enkaz çalışmaları başlamıştı, enkazların altında kalan bir çok insan bir çok farklı hikaye vardır. Bir enkazdan tam tamına dört gün sonra çıkartılan bir çocuğa ilk olarak su ikram edildi. Bu ikramın üzerine çocuk şaşılacak çok tuhaf bir tepki verdi. Çocuk su ve yemek ihtiyacının olmadığını söyledi. Dört gün boyunca yaşlı bir amcanın kendisine su ve yemek verdiğini belirti.
  • Söylentilere göre o gece depremden bir kaç saniye önce denizde de anomaliler olmuştur. Bir çok insanın şahit olduğunu söylediği bu anomalilerden birisi de şudur. Söylentilere göre deniz ortadan ikiye ayrıldı ve içerisinden ateş fışkırdı. Hemen ardından çok büyük bir aydınlık oluşturarak delik geriye kapandı. Söylenenlere göre bu olaydan bir kaç saniye sonrada deprem olmaya başladı.
  • Deprem gecesi gök yüzüne bakan herkes’in söylediği ortak bir anomali vardı. O gece gök yüzü bambaşkaydı, hiç olmadığı kadar yıldız görülüyordu. Elinizi uzatsanız bu yıldızlara dokunabilecekmişsiniz kadar yakın duruyorlardı. Depremden sonrada bu durum devam etti, hiç elektrik olmamasına rağmen her yeri çok fazla aydınlatabilecek derecede bir anomali halindeydi.
  • Söylentilere göre o gece doğum yapmak üzere olan bir adın eşi ile birlikte hastaneye gitmek üzere bir taksiye biniyorlar. Bindikleri takside hastaneye doğru seyir halindeyken kadını doğum sancıları tutuyor. Yaşadığı acı ile kadın başını sağa sola sallıyormuş ve tam bu sıralarda taksi Eyüp Şehitliğinden geçiyormuş. Kadın başını sağa sola sallarken gözü bir anda şehitliğe ilişiyor ve kadın gördükleri karşısında şok oluyor. Şehitlikteki bütün şehitler kabirlerinden kalkmış vaziyetteler ve ellerini semaya açarak dua ediyorlarmış. Bunun aynısına tanık olan ve bir hafta boyunca şokta kalan bir bekçi’nin de olduğu söylenmektedir.
  • Aynı saatlerde Eyüp Sultan Camisinin önünde taksicilik yapan bazı taksicilerin anlattıklarına göre. Gözü camiye ilişen herkes şaşkınlık içerisinde kalıyormuş. Camii duvarlarını nurdan varlıkla kaplamıştı ve duvarları tutuyorlardı. Mezarlıklar’da yatanlar kalkmış ellerini semaya açmış hep birlikte dua ediyorlardı.
  • Bursanın Tophane bölgesinde yer alan Osmanlı Devleti’nin kurucuları olan Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbesinde yaşanmış olaydır. Türbelerin’den gelen bir takım sesler geldiğine dair ihbar alan  polis ekipleri hırsız olabilir şüphesiyle mezarlarına giderler. Daha sonra yaptıkları araştırmalara rağmen hiçbir şey bulamayan polisler asılsız bir ihbar olduğunu düşünerek araçlarına dönmek üzereyken 1 polis memuru bazı sesler duyduğunu söyler arkadaşları ise ses duymadıklarını belirtirler polis içinin rahat etmesi için son bir kez bakmak için türbeye geri döner ve türbenin içerisine lamba tuttuğunda Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin “Allahım Gazabından Bursamızı koru” diyerek dua etmektedirler. Bu olay üzerine polis kalp krizi geçirir ve olduğu yerde hayatını kaybeder.
  • Bursa evliyalar şehri olarakta bilinir. Deprem gecesi saat 3 civarında uludağın eteklerindeki köyde domuz avına çıkan köylüler gece 3 sularında Bursa’ya doğru baktıklarında şok olurlar. Depremin başlamasıyla birlikte Bursa’nın üzerine fanus şeklinde bir sis tabakası ( anlatanlar nur tabakası da demektedir) kaplamıştır 45 saniye boyunca açık açık gözüken ve depremin bitmesiyle ansızın kaybolan bir sis tabakasından bahsedilmektedir
  • 17 Ağustos Deprem gecesi yıldızların bir başka olduğu ve çoğu insanın anlattığına göre ellerini uzatıp yıldızları tutacak gibi olduklarını söyledir.

Yukarıdakiler gibi bir çok anomalinin, paranormal aktivitenin olduğu bir gecedir o gece. İçlerinde en çok yaygın olanları bunlardır.

17 Ağustos Depremi ‘nde Yaşanan Tuhaf Olaylar

Yazar Mehmet iPEK

Yükseldikçe küçülen bir uçurtma.
Bilgi güçtür, gücünü göster!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir